کد خبر : 196243
تاریخ انتشار : جمعه 12 فروردین 1401 - 17:49

دانلود زیرنویس مستند The Hunt for Planet B 2021 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند The Hunt for Planet B 2021 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند The Hunt for Planet B 2021 درام انسانی پشت تلسکوپ وب پرمخاطره ناسا که در ۲۵ دسامبر ۲۰۲۱ پرتاب شد را به تصویر می کشد. این فیلم ایجاد این ماشین عظیم – جاه طلبانه ترین رصدخانه فضایی ساخته شده – را با داستان یک گروه پیشگام در هم می آمیزد. دانشمندان زن

دانلود زیرنویس مستند The Hunt for Planet B 2021 درام انسانی پشت تلسکوپ وب پرمخاطره ناسا که در ۲۵ دسامبر ۲۰۲۱ پرتاب شد را به تصویر می کشد. این فیلم ایجاد این ماشین عظیم – جاه طلبانه ترین رصدخانه فضایی ساخته شده – را با داستان یک گروه پیشگام در هم می آمیزد. دانشمندان زن در جستجوی یافتن حیات فراتر از منظومه شمسی ما هستند. چیزی که به عنوان یک ماجراجویی علمی بلادرنگ شروع می شود، به یک مراقبه عمیق در مورد جایگاه ما در جهان تبدیل می شود. در آستانه دیدن دورتر از هر زمان دیگری، متوجه می شویم که با چشمانی جدید به سیاره در معرض خطر خود نگاه می کنیم.

برای دانلود به لینک زیر مراجعه کنید

https://blue-subtitle.com/the-hunt-for-planet-b-2021/

The Hunt for Planet B – Roco Films

زیرنویس مستند The Hunt for Planet B 2021 سارا سیگر که در نیمه‌های شب از چادر خود بیرون آمد، ستاره‌ها را برای اولین بار دید. او تنها ۱۰ سال داشت، اما آن سفر کمپینگ با پدرش در انتاریو در اوایل دهه ۱۹۸۰ او را به این فکر واداشت: چه چیز دیگری در آن آسمان تاریک وجود داشت؟

او در مصاحبه ای با واشنگتن پست گفت: «فقط به یاد دارم که ستاره ها را دیدم و غرق زیبایی و وسعت و اسرار آن شدم. چیزی تقریباً وحشتناک در آن وجود دارد و در عین حال بسیار زیبا است، زیرا بله، بسیار ناشناخته است، و به نظر می رسد که برای همیشه ادامه دارد.

سیگر ۴۹ ساله که دهه‌ها از اولین نگاه به ستارگان گذشته است، در میان ستاره‌شناسان پیشرو در مطالعه هزاران سیاره فراخورشیدی یا جهان‌هایی است که متعلق به ستارگان دیگر هستند. ظهور سیارات فراخورشیدی ماه ها قبل از پرتاب برنامه ریزی شده تلسکوپ فضایی جیمز وب، پروژه ۳۰ ساله ۸.۸ میلیارد دلاری که وعده می دهد اطلاعات بیشتری در مورد آنچه ممکن است در ستارگان و کهکشان ها وجود داشته باشد به ما بگوید، برای ستاره شناسان و ناسا جالب است.

جستجوی حیات فراتر از زمین در مستند «شکار سیاره B» که این هفته در جشنواره فیلم مجازی South by Southwest نمایش داده می‌شود. این فیلم به کارگردانی ناتانیل کان، همچنین به موج جدیدی از ستاره شناسان می پردازد که بر سیارات فراخورشیدی تمرکز می کنند که به اکتشافات پیشرو در مورد ستارگان کمک می کنند – منطقه ای که عمدتاً توسط زنان هدایت می شود.

سیگر، کارشناس سیاره‌شناسی در مؤسسه فناوری ماساچوست، درباره پیش‌بینی‌ها در جامعه نجومی پیرامون وب گفت: «این چیز بزرگ بعدی است.

وب تقریبا سه برابر بزرگتر و ۱۰۰ برابر قدرتمندتر از تلسکوپ فضایی هابل است که قرار است در ۳۱ اکتبر با موشک آریان ۵ از گینه فرانسه پرتاب شود و به نقطه ای در فاصله ۱ میلیون مایلی از زمین یا چهار حرکت کند. برابر فاصله تا ماه این پس از یک سلسله طولانی از حوادث ناگوار و بحران بودجه تقریباً بزرگترین پروژه علمی رباتیک ناسا را ​​از مسیر خارج کرد – و این قبل از تهدید کنگره به لغو کامل آن بود.

با این حال، زمانی که وب آزمایشات عملکردی نهایی خود را در ماه گذشته در تأسیسات نورثروپ گرومن در ردوندو بیچ، کالیفرنیا به پایان رساند، اشتباهات گذشته به معنای کمی نگاه کردن به دستگاه – دستگاهی با روکش طلایی شبیه به یک گل آفتابگردان بزرگ – بود که می توانست کمک کند. روشنگری جدیدی بر سوالاتی که مدتهاست بی پاسخ مانده اند می اندازد. (یعنی اگر دزدان دریایی ابتدا به آن نرسند.)

کان به واشنگتن پست گفت: «من می‌خواستم این تلسکوپ باورنکردنی را که با هم جمع می‌شوند، عکس‌برداری کنم، که واقعاً به بزرگترین سؤالاتی می‌پردازد که از آغاز زمان ما را آزار می‌دهند. “ما از کجا آمده ایم؟ جهان چگونه آغاز شد؟ و ای بزرگ، آیا ما تنها هستیم؟»

The Hunt for Planet B (2021) - IMDb

زیرنویس The Hunt for Planet B 2021 این فیلم که حدود هفت ماه قبل از پرتاب Webb نمایش داده می‌شود، نه تنها بر روی تلسکوپ، بلکه بر مطالعه سیارات فراخورشیدی و ستاره‌شناسان و دانشمندان زن که از حوزه‌ای دفاع می‌کردند که زمانی بسیار حاشیه‌ای و پرمخاطره تلقی می‌شد و هنوز به عنوان نسبتاً جدید تصور می‌شد، تمرکز می‌کند.

سیگر به یاد می آورد که میدان حدود ۲۵ سال پیش زمانی که اولین سیاره فراخورشیدی در اطراف ستاره ای مانند خورشید در سال ۱۹۹۵ کشف شد. همانطور که او می گوید، علم پر از “همه مردان با موهای سفید” است. اما زمانی که او به بخش دیگری از کنفرانس که بر روی سیارات فراخورشیدی متمرکز بود رفت، متوجه شد که همه جوان‌ها و عمدتاً زنان هستند که مایلند در زمینه جدیدی که توسط بسیاری نادیده گرفته شده است، شانس بیاورند.

او با تاکید بر اینکه مردان مسن‌تر و سفیدپوست همچنان تا حد زیادی بر موقعیت‌های رهبری در نجوم تسلط دارند، گفت: «احساس می‌کنم در آن زمان زنان می‌توانستند جای پایی به دست بیاورند، و زنانی مانند من، مانند سایرینی که در فیلم دیده‌اید، توانستند پیشرفت کنند. و سپس ما می‌توانیم الگوی دیگران باشیم.»

مطالعه سیارات فراخورشیدی پس از پرتاب تلسکوپ فضایی کپلر در سال ۲۰۰۹ برای شناسایی جهان‌هایی که متعلق به ستاره‌های دیگر هستند منفجر شد. از آن زمان، کپلر هزاران سیاره فراخورشیدی پیدا کرده است که توسط وب رصد خواهند شد – یک دستاورد در زمینه ای که بسیاری از رهبران آن اکنون زن هستند.

«با توانایی نشان دادن اینکه این تیم‌های زنان در حال یادگیری کار کردن با یکدیگر هستند و متوجه می‌شوند که می‌توانند بسیار سریع‌تر حرکت کنند و بسیار مؤثرتر باشند، با متحد شدن و تغییر یک الگوی کامل از نحوه انجام علم، جهان را تغییر می‌دهند. کان گفت و در موردش فکر کردم.

در این فیلم زنانی از تمام بخش‌های نجوم، از یک مهندس در وب گرفته تا رهبران کپلر حضور دارند. در میان این گروه، جیل تارتر، رئیس بازنشسته مؤسسه SETI و افسانه ای در میان کسانی که به جستجوی تمدن های فرازمینی اختصاص یافته اند، می باشد. در یک نقطه از مستند، تارتر، که الهام‌بخش شخصیت جودی فاستر در فیلم «تماس» در سال ۱۹۹۷ بود، از کان پرسیده شد که آیا فکر می‌کند زندگی وجود دارد و آیا کشف خواهد شد یا خیر.

او پاسخ داد: “مهم نیست که من چه فکر می کنم.” ما اینجا دین نمی‌کنیم، علم می‌کنیم.»

SXSW 2021: The Hunt for Planet B review

تارتر، ۷۷ ساله، در مصاحبه ای با The Post، گفت که اگرچه وب گام مهمی در رصد کیهانی است، اما عموم مردم نباید انتظار داشته باشند که پاسخ های قابل توجهی در مورد اینکه آیا حیات دیگری وجود دارد یا خیر، دریافت کنند. درعوض، او بیشتر به اطلاعاتی که وب ممکن است بدهد و هیچ کس پیش بینی نمی کند علاقه مند است.

تارتر گفت: «نجوم تاریخچه بسیار قدیمی و غنی دارد که ما ابزار دقیق جدیدی می‌سازیم و می‌رویم و برای تأمین بودجه برای آن ابزار دقیق بحث می‌کنیم و تمام پاسخ‌هایی را که قرار است برای سؤالات امروزی پیدا کنیم، به سرمایه‌گذاران خود می‌گوییم».

اما تاریخ واقعی سازهای نجومی زمانی است که شما ابزاری می سازید تا به کیهان به گونه ای متفاوت نگاه کنید، هیجان انگیزترین کاری که این ساز انجام می دهد کشف چیزی است که هرگز انتظارش را نداشتید. بنابراین امیدوارم که وب به این میراث ادامه دهد و چیزی را به ما نشان دهد که هیچ یک از ما در زمان پیشنهاد تلسکوپ در ذهن نداشتیم.

برای سیگر، پرتاب وب و شانس رصد سیارات فراخورشیدی با تلسکوپ فضایی شخصی است. قبل از اینکه همسرش، مایکل ووریک، در سال ۲۰۱۱ بر اثر سرطان بمیرد، سیگر به همسرش عهد کرد که “کارهای بزرگ” انجام خواهد داد و مرگ او معنایی خواهد داشت. در این فیلم، او به یاد می آورد که وقتی این را به او گفت، ووریک ۴۷ ساله که در آن زمان به سختی می توانست صحبت کند، پاسخ ساده ای داد: “به هر حال این کار را می کردی.”

یک دهه بعد، سیگر به اخترشناسان می‌پیوندد تا پرتاب Webb را که مدت‌ها در انتظارش بودیم. او مانند تارتر گفت که در حالی که تلسکوپ آنچه را که ما در مورد کیهان می‌دانیم متحول خواهد کرد، دانشمندان و محققان ممکن است چیزی را که به دنبال آن هستند پیدا نکنند.

سیگر که یکی از دوستانش را به یاد می آورد که پس از مرگ شوهرش دو انتخاب داشت، گفت: این اشکالی ندارد، یا به حرکت به سمت رویای خود ادامه دهد. او دومی را انتخاب کرد، زیرا نمی‌توانست احساسی را که اولین باری که تمام آن سال‌ها پیش به ستاره‌ها نگاه می‌کرد، از بین ببرد.

او در این فیلم گفت: «اینطور نیست که من باید یک زمین پیدا کنم و نام آن را به نام [Wevrick] بگذارم. “این در مورد ایجاد تفاوت و انجام کاری با معنی است.”

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

بند موزیک

مقالات نمونه رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح